Ces Travel Agency  
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Giriş | Üye Ol
TADI DAMAĞIMDA KARADENİZ
Fiyat : 730TL
Değeri İndirim Kazanç
730TL %0 0TL
Bu fırsatın süresi dolmuştur!
 
Fırsatı
23.05.2017 Tarihinden İtibaren
35 Kişi Satın Aldı
Fırsatı Paylaş
TUR PROGRAMI
TUR TARİHLERİ
DETAYLAR

FİYATLAR TARİHLERE GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTERMEKTEDİR.LÜTFEN ALIM YAPMADAN ÖNCE ACENTAMIZA MÜSAYİTLİK SORMANIZ RİCA OLUNUR.

 

TADI DAMAĞINDA KARADENİZ YAYLALARI TURU     

KARADENİZ’İ OKUMAYA DİNLEMEYE DEĞİL YAŞAMAYA DAVET EDİYORUZ

Cennetten Bir Köşe Karadeniz...

Serin havasında sıcacık insanları barındıran Karadeniz... Horonuyla coşturan; kemençesiyle, tulumuyla dinlendiren; çayın, mısırın, fındığın diyarı, zengin mutfağında unutulmayan tatları barındıran, tarih ve doğanın birleştiği, zamansız gelen yağmurlarıyla huzur veren eşsiz memleket Karadeniz...

Tadı damağınızda kalacak olan bir gezi ile Karadeniz’i yaşamaya ne dersiniz!

 

5 GECE 6 GÜN (4 GECE OTEL KONAKLAMASI)

PERŞEMBE YAYLASI - KÜMBET YAYLASI  - UZUNGÖL - AYDER YAYLASI FARKIYLA

 

 

1.GÜN GECE YOLCULUĞU

Araç Kalkış Noktaları(Kalkış saatlerinde değişiklik olması durumunda tarafınıza bilgi verilecektir)

23.59 Bakırköy Ömür Plaza

00.30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü

01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

01.15 Kartal Köprüsü Altı 

01.30 Çayır ova Mac Donald’sa Önü

02.15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı

03.00 Sakarya Berceste Tesisleri

06.30 Ankara Armada karşısı Söğüt özü Ulusoy Tesisleri Önü
07:00 Elmadağ

07.30 Kırıkkale’den Turumuza katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından Sungurlu Çorum  üzerinden Amasya’ya hareket ediyoruz.

 

2. GÜN : AMASYA – MUMYA MÜZESİ – AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ - BEYAZİD KÜLLİYESİ - YALI BOYU EVLERİ - SAAT KULESİ - ŞEHZADELER GEZİ YOLU – HAZERANLAR KONAĞI – FERHAT İLE ŞİRİN – KRAL KAYA MEZARLARI – PERŞEMBE YAYLASI – FATSA - ORDU – BOZTEPE – GİRESUN

Siz değerli misafirlerimizle Bursa ' da buluşmamızın ardından Karadeniz turumuza yol üzerinde vereceğimiz kahvaltı ile başlıyoruz. Turumuzun ilk durağı olan Yeşilırmak üzerine kurulu doğa ve tarihin muhteşem birlikteliğini görebileceğimiz şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya’ya varıyoruz. Amasya’daki gezimize bölgede kurulmuş olan 11 medeniyete ait eserlerin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede arkeolojik, etnografik, sikke, mühür, el yazması ve mumya olmak üzere yaklaşık 24.000 civarında eser sergilenmektedir. Rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde müze gezimizi tamamladıktan sonra Amasya’ya özgü lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Şehzadeler Gezi Yolunda yapacağımız yürüyüş sonrasında 500 yıllık yaşayan bir tarihi eser olarak kabul edilen Bayezid Külliyesi ve Yeşilırmak’ın çevresi boyunca sıralanan Yalı Boyu Evleri’ni görüyoruz. Ardından Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezilerimizi yaparak Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarını ve sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını panaromik gördükten sonra Amasya’dan ayrılıyoruz. Karadeniz Turumuz boyunca gezeceğimiz yaylalardan ilki olan Perşembe Yaylası’na hareket ediyoruz. Canik Dağlarının en yüksek tepelerinden birinde bulunan bol kıvrımlı akarsuları ile ünlü 1500 metre rakımlı Perşembe yaylasına çıkıyoruz ve hiçbir yapılaşmanın bulunmadığı pürüzsüz güzellikte yemyeşil tepeler, tepe eteğinde boyunca kilometrelerce uzanan menderesleri görüyoruz. Buradaki molamızın ardından bir tarafında Ordu şehir manzarası bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hâkim ziyaret edenleri büyüleyen 485 Metre yükseklikteki Ordu Boztepe’ye çıkıp fotoğraf ve kahve molası veriyoruz. Buradaki gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için Giresun’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı Yol güzergahı üzerinde serbest olarak alınacaktır. (EXTRA)

Öğle Yemeği : Amasya Lalehan Restaurant (EXTRA)

Akşam Yemeği : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Giresun Amazon Otel , Avcı Otel

Güzergah : İstanbul – Ankara (450 KM), Ankara – Amasya (330 KM), Amasya –Perşembe (165 KM), Perşembe – Ordu (105 KM), Ordu – Giresun (55 KM)

 

3. GÜN : GİRESUN KALESİ – TİREBOLU - GÖRELE KEMENÇE MÜZESİ – AKÇAABAT - TRABZON – AYASOFYA KİLİSESİ – ATATÜRK KÖŞKÜ – TELKARİ GÜMÜŞ ATÖLYESİ – ZİGANA GEÇİDİ – GÜMÜŞHANE KARACA MAĞARASI

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından yeşil ile mavinin buluştuğu sahilleri tepeden görebileceğimiz şehir manzarasına hâkim Giresun Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından Tirebolu 42 ÇAY FABRİKASI & RESTAURANT’ a doğru hareket ediyoruz. Burada çayın kalite ve tat olarak en üst noktası olan 42 çay tarafından yapılan tesiste otantik bir mimari içinde 42 çay fabrikasın da çay ile ilgili tüm bilgiyi de görerek alabilirsiniz. Çardaklarda 42 no’lu çayın lezzetine varabilirsiniz. Ardından Görele Kemençe Müzesine hareket ediyoruz. Kemençe Müzesinde kemençe hakkında bilgiler alıp gezimizi tamamladıktan sonra bölgenin yöresel lezzetlerinin durağı varsayılan Akçaabat’ta öğle yemeği molamızı veriyoruz. Ardından Trabzon’daki gezimize ilk olarak Komenes Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi ile başlıyoruz. Sonrasında Atatürk’ün Trabzon’a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince ATATÜRK’e hediye edilen ve Trabzon’a 3. ve son kez geldiğinde konakladığı Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin sonunda Trabzon’un ünlü  telkâri sanatını görebileceğimiz yöreye özgü takı ve ev ürünlerini en çarpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunan Tuğana Gümüş Atölyesi’nde alışveriş molası veriyoruz.  Alışveriş molamızın sonrasında Gümüşhane sınırları içerisinde bulunan Türkiye’deki Damlataş Mağaralarının en iyi örneği olan toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. Karaca Mağarası gezimizin ardından; Gümüşhane’nin yöresel lezzetlerinden biri olan eski zamanlarda sadece yaz aylarında üretilip, bütün bir kış tüketilen pestil ve Köme, günümüzde yılın 12 ayı modern tesislerde üretimi geleneksel yapısını bozmayacak şekilde yapılmaktadır. Pestil ve kömenin en önemli özelliği katkı  veya koruyucu madde kullanılmamasıdır. Meşhur damak tadı olan Pestil-Köme alışverişi için GÜMÜŞ PESTİL KÖME’yi ziyaret edip konaklama ve akşam yemeği için otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Akçaabat Köftesi (EKSTRA) 

Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Zigana Gümüşkayak Yaylakent , Met Garden Otel

Güzergah : Giresun – Tirebolu – Görele - Trabzon (135 KM), Trabzon - Zigana (47 KM) 

 

4. GÜN : GÜMÜŞHANE – HAMSİKÖY – SÜMELA MANASTIRI - MEMİŞAĞA KONAĞI - SÜRMENE BIÇAK SARAYI – FIRTINA VADİSİ – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ - AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından yolumuz üzerindeki Hamsiköy sütlacını (ekstra)  tattıktan panaromik olarak Hamsiköy’ü görüp fotoğraf molası verdikten sonra Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı fotoğraf molamızın ardından (Sümela Manastırı  22.09.2015 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tadilata alındığından dolayı ziyarete kapalıdır. Turumuz esnasında panaromik olarak görülecektir. ) Sürmene ilçesinde bulunan 1800’lü yıllarda yapılmış olan kale ev görünümüyle ve tarihi dokusu bozulmamış Memişağa Konağını ziyaret ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz burada yöreye özgü bal alışverişi yapabilirler. Yol güzergahımız üzerinde Sürmene Bıçak Sarayını MEHMET KUMBASAR tarafından yapılan el yapımı bıçakları gördükten sonra öğlen yemeği için Fırtına vadisine varıyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından sizler için 2 tur alternatifimiz yer almaktadır. (Turlarımıza katılmayacak olan misafirlerimiz için Çamlıhemşin'de serbest zaman verilecektir.) Bu programlarımızın ardından  yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'na gelmeden önce, Timisvat Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi, Horon Düzü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz için akşam yemeğinden sonra Batum Turuna katılabilirler. (Ekstra)

 

1.Alternatif: Zilkale ve Palovit Şelalesi Gezisi; Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı 35 TL (Ekstra) Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen ŞAMATA TUR farkıyla Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir.

2.Alternatif: Fırtına Deresinde Rafting; yaklaşık 1,5 saat süren Uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting kişi başı 50 TL’dir. (Ekstra)

3.Alternatif:  Karadeniz’in yükselen trendi ZİPLİNE;  Fırtına vadisi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 50 metre uzunluğunda ağaçtan ağaca bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor.(GİDİŞ BEDAVA DÖNÜŞ 15 TL :) )  

4.Alternatif: Batum Gece Turu (50 TL); Rehberimizin yönlendirmesi ile dileyen misafirlerimiz yöresel Gürcistan yemekleri ve halk danslarının sergileneceği Gürcü Gecesine katılabilir veya Casinoları ile meşhur Batum Gece Turu yapabilirler.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği : Pınar Alabalık Tesisleri ( EKSTRA ) 

Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Elif Otel , Sis Otel , Yaylacı Otel , Hilaz Otel , Koru Otel , Memişoğlu Konak Otel , Altıparmak Otel , Ahşap Oris Otel  vb 

Güzergah : Zigana - Çamlıhemşin (216 KM) , Çamlıhemşin - Ayder (40 km) 

 

5.GÜN : AYDER MUCİTİN YERİ - RİZE - RİZE BEZİ ATÖLYESİ - OF - UZUNGÖL - ÇAYKARA – VAKFIKEBİR – TİREBOLU - KÜMBET YAYLASI

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Ayder Yaylasında bulunan Karadeniz insanın kıvrak zekasının ürünlerini görebileceğimiz Mucitin Yeri’ni ziyaret ediyoruz. Elektriğini doğal yollardan üreten tesiste otontik Karadeniz ürünlerini görebilir ve yöreye özgü değirmenlerde üretilen mısır unu alışverişi yapabilirsiniz. Buradan ayrıldıktan sonra Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz  TEKPA RİZE BEZİ atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücutta ki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Of –Çaykara –Taşkıran güzergâhından Uzun Göl’e ulaşıyoruz. Uzungöl'de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huzur ile yürüyüş yapabilirsiniz. Uzungöl gezisinin ardından meşhur Trabzon ekmeğini almak için VAKFIKEBİR’de kısa bir alışveriş molası veriyoruz, Karadeniz'in Müthiş lezzetlerini yanınızda götürebilmek için tamamı yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek Tereyağ ve Peynir’in bin bir çeşidinin  alışverişi yapabileceğimiz İSLAMOĞLU LEZZET DİYARI’nda alışverişimizi yapıyoruz. Karadeniz’in tüm güzelliklerini tekrardan gözünüzde canlandırabileceğiniz Karadeniz sahil yolu üzerinden Giresun’da bulunan 1700 Metre rakıma sahip bölgenin eşsiz yaylalarından birisi olan Karadeniz’in Alpleri varsayılan, güzelliğini sisleri içerisinde saklayan Kümbet Yaylasına çıkıyoruz. Burada yöresel lezzetlerden biri olan çam sakızlı sütlacı tadıyoruz(Ekstra).  Kümbet Yaylası gezimizi tamamladıktan sonra konaklama ve akşam yemeği için Samsun'da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği :  Tirebolu 42 Nolu Çay Fabrikası Restaurant veya Kardelen Kuru Fasulye (EKSTRA)

Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Yafea Otel, Fatsa Yalçın Otel

Güzergah : Rize - Uzungöl (71 KM), Uzungöl - Samsun (455 KM) 

 

6.GÜN : SAMSUN - BANDIRMA VAPURU - AMAZONLAR DİYARI - ONUR ANITI - GAZİ MÜZESİ - İLK ADIM ANITI – ÇORUM – ANKARA – İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk olarak Amazonlar Kenti Samsun'daki gezimize başlıyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal ATATÜRK'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park'ında Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a geldiğin de kaldığı otel Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş Gazi Müze'si ziyaret edip Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Samsun'daki gezimizin ardından öğle yemeğimizi alıp dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Çorumda vereceğimiz leblebi alışverişi molasının ardından sırasıyla Ankara ve İstanbul’dan turumuza katılan misafirlerimizle bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Meşhur Samsun Pidesi ( EKSTRA ) 

Akşam Yemeği : Yolda serbest olarak alınacaktır. (EKSTRA)

Konaklama : Dönüş günüdür. Konaklama Yapılmayacaktır. 

Güzergah : Samsun - Ankara (410  KM), Ankara – İstanbul (450 KM)

 

 
BATUM GİRİŞİ HAKKINDA

Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanları veya pasaportları ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (Ehliyet, Evlilik Cüzdanı vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir, Muvafakatnamenin hem anne hem babadan onaylı olması gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ NOT : NÜFUS CÜZDANLARININ SOĞUK DAMGASININ GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE BELLİ OLMASI VE NÜFUS CÜZDANININ KESİNLİKLE YIPRANMAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKTİRDE BATUM 'A GEÇİŞ YAPILMAZ. BEBEK DAHİ OLSA NÜFUS KAĞITLARININ FOTOĞRAFLI OLMASI GEREKMEKTEDİR.

 

ÖNEMLİ BİLGİ: Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.Turlarımızda her gün iki sıra atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 2–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

 

KARADENİZ HAKKINDA

Ülkemizin her karış toprağı farklı tatlar bırakır ağzımızda . Ama bir Karadeniz var ki insanlarının da doğasının da hırçın denizinin de şanı dünyayı sarmış. Peki bu Karadeniz nasıl bir yerdir? 

İşte Cennetten bir parça Karadeniz. 

Adı gibi Karadır denizi çoğu zaman hırçındır dalgaları, bazen bir bakmışsınız tek kıpırtı olmaz sakinleşir ama bilemezsin ne zaman durur ne zaman kudurur dalgaları belli olmaz Karadeniz’e, asidir Karadeniz sadece kendi istediğini yapar ister durur ister kudurur. 

Günlerce yağmur yağar ama hiç umudunu yitirmeden bekleyip güneşin çıkışını yağmurda da mutlu olmayı bilir insanları. Yağmuru da güzeldir Karadeniz’in güneşi de karıda . 4 mevsim hiç bıkmadan sevebilirsin Karadeniz’i . Yayları ah o yaylaları alabildiğine yeşil, arada akan akarsuları minik şelaleleriyle sislerin için de uçsuz bucaksız gibi görünen o yaylalar. Bir kere daha aşık eder Karadeniz’e insanı.

Karadeniz durmaz hep çalışır hep bir şeyler üretir sunar sofrana. Çay ,fındık , tereyağ peynir, fasulye ,karalahana ne istersen bol bol üretir ürettirir. Boş durmaz her mevsiminde başka bir mahsulü salar kucağına. Ağaca çıkarsın, dalından incirini de, kirazını da yersin organik organik. 

Bir de Karadeniz insanları vardır ki… Enteresan fikirlerin mucitleri, fıkraların baş karakterleridir çoğu zaman; ama bir de işin diğer tarafı var. Erkekleri gözü pek ve cesur , Kadınları her işi en iyi yapan. Değme şehir erkeğinin tek başına yapamayacağı şeyleri hiç tereddüt etmeden yapacak kadar güçlü ve becerikli. Evinin odununu da keser, mis kokulu yemeklerini de yapar, çocuklarında bakar Karadeniz kadını.

Karadeniz insanı misafirperverdir. Karadeniz’den geçerken aracınız bozulabilir mesela , yada yol boyunca yemek yiyecek yer yoktur. Bir köyüne girip kapıyı çalmanız yeterli. Hem karnınızı doyurur hem ruhunuzu Karadeniz insanı. Sevecendir insan sever, paylaşmayı sever. En önemlisi de heybesine dost kardeş biriktirmeyi sever Karadeniz uşakları…

Hüzün kokusu eksik olmasa da Karadeniz’de eğlencenin en hası da Karadeniz’dedir. Çaldılar mı kemençeyi çaldılar mı tulumu çıktılar mı horon etmeye ne dert kalır ne tasa. Saatlerce vura vura ayaklarını yere horon ederler. Bu arada özel bir not HORON TEPİLMEZ Horon edilir.Yazılacak daha nice şeyler var ülkemizin asi, hırçın ama bir o kadarda naif çocuğu Karadeniz için. Bu yüzden Sizi Karadeniz’i okumaya değil yaşamaya davet ediyoruz.

 

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

 

FİYATLAR TARİHLERE GÖRE DEĞİŞKENLİK GÖSTERMEKTEDİR.LÜTFEN ALIM YAPMADAN ÖNCE ACENTAMIZA MÜSAYİTLİK SORMANIZ RİCA OLUNUR.

 

 

 

 

TEMMUZ-

730 TL

AĞUSTOS-

730 TL

EYLÜL

620 TL

EKİM-

580TL

    2-7 6-11 3-8 1-6
    9-14 13-18 10-15 8-13
    16-21 20-25 17-22 15-20
    23-28 27-01 24-29 22-27
    30-04     29-03

 

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ
Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 20 TL’dir.
 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks Araçlar İle Ulaşım

 Araç İçi İkramlar

4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama  

Otellerde 4 Sabah Kahvaltısı

Otellerde 4 Akşam Yemeği

Tüm Çevre gezileri 

Milli Park Giriş Ücretleri

Profesyonel rehberlik hizmetleri 

1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Mercedes, Travego, Tourismo  otobüsler İle ulaşım 

(Kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)

 

 FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğlen Yemekleri

Tüm Yemeklerde alınan içecekler

Eksta belirtilen tüm organizasyonlar

Tüm özel harcamalar

Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

ÖNEMLİ BİLGİ

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.Turlarımızda her gün iki sıra atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

Turada tek kişi konaklamak isteyen müşterilerin 160 TL oda farkı ödemeleri gerekir.

MAYIS-HAZİRAN-EYLÜL -EKİM :2-6 yaş çocuk için otobüste koltuk ücreti 250 TL dir./7-12 yaş çocuk:2 yetişkin yanında kalmak koşuluyla 1 çocuk indirimlidir.500 TL

TEMMUZ-AĞUSTOS :2-6 yaş çocuk için otobüste koltuk ücreti 270 TL dir./7-12 yaş çocuk:2 yetişkin yanında kalmak koşuluyla 1 çocuk indirimlidir.600 TL

Acentamız zaman içinde turların doluluk durumuna göre, Bu turu bazı Firmalarla ortak çalışma olarak yapmaktadır.

 

KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre olmaktadır.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk  MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner

31 kişiye kadar lüks  Otokar SultanMaxi

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlar kullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA 

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR 

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı

OTOKAR DORUK

38+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, SesSistemi, 15 Lcd Tv

OTOKAR SULTAN MAXİ

31+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi

 

Firma Bilgileri
 
Firma Adı : Ces Travel Agency
Telefon : 0216 405 19 20 pbx
Web Site : www.cestravel.com.tr
Mail : info@cestravel.com.tr / cestravel@hotmail.com
Adres : Atatürk mah.Uysal cad.Yüce sok.No:1 Triad Park Evleri C3 Blok K:-1A / Sancaktepe/İstanbul
haritayı göster
Copyright © 2010 Ces Travel Agency Tüm hakları saklıdır. Bu sayfayı ziyaret ettiğinizde Kullanım ve Satış Koşulları'nı okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.
Ana Sayfa | Hakkımızda | Gizlilik ve Güvenlik | Satış Sözleşmesi | Üye Sözleşmesi | Sss | İletişim   Web Tasarım:Vizly.Com