Ces Travel Agency  
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Giriş | Üye Ol
BULGARİSTAN-MAKEDONYA-YUNANİSTAN
Fiyat : 0,01TL
Değeri İndirim Kazanç
0,01TL %0 0TL
Bu fırsatın süresi dolmuştur!
 
Fırsatı
01.05.2016 Tarihinden İtibaren
112 Kişi Satın Aldı
Fırsatı Paylaş
TUR PROGRAMI
TUR TARİHLERİ
DETAYLAR

BULGARİSTAN-MAKEDONYA-YUNANİSTAN TURU

1 gece ÜSKÜP  , 1 gece OHRİD , 1 gece SELANİK

3 gece 5 gün

Çarşamba-Pazar 

Çorlu , Kapıkule , Plovdiv , Sofya , Üsküp, Kalkandelen(Tetova) ,Gostivar ,Struga Ohrid ,Resne ,Manastır (Bitola) ,Florina ,Selanik(Thessaloniki),Kavala ,İskeçe (Xanthi),Gümülcine (Komotini),Dedeağaç (Alexandroupolis) Kipi Sınır Kapısı,İpsala,Keşan Tekirdağ ,İstanbul

 

 

2017 Çarşamba: İSTANBUL -ÇORLU – SOFYA

Akşam saat 20.00 Kadıköy İskele önü(Metro çıkışı) 20.45 Zincirlikuyu Avantgarde Oteli Önü 21.15 Bakırköy Ömür Alış Veriş Merkezi önünden misafirlerimizin alınması ve İstanbul-Çorlu Edirne Kapıkule  güzergahı ile yolumuz üzerinde dinlenme tesislerinde mola vererek gece geç saatlerde Kapıkule  Türk Sınır Kapısı’na  varıyoruz.Burada önce Türk daha sonra Bulgaristan sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin yapılmasının sonrasında yolumuza devam ediyoruz.

 

2017 Perşembe: BULGARİSTAN ( PLOVDİV – SOFYA) MAKEDONYA  ÜSKÜP

Sabah erken saatlerde Plovdiv’e giriş yapıyoruz. Burada ekstra olarak otelde verecek olduğumuz kahvaltı’nın ardından Plovdiv’i gezmeye başlıyoruz.Bulgaristan’ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans,Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak.Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu’nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faliyetlere ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfitiyatro - bir sonraki gorülmeye değer yer. Djumaya camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Plovdiv´in en eski kiliseleri de görüceğimiz yerler - Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya.Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman.Sonra Sofya’ya hareket ediyoruz.İki saatlik yolculuk sonrası Otelimize giriş yapıp kısa bir dinlenmenin ardından Sofya’yı gezmeye başlıyoruz.

St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise’si, Aya Sofya Kilise’si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır.Ayrıca Ulu Önder Atatürk’ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balo'nun yapıldığı Ordu Evinide görüyoruz. Şehir turu sonrası Makedonya Üsküp’e hareket akşam saatlerinde Üsküp’e varış ve otelimize yerleşme..KONAKLAMA ÜSKÜP

 

2017 Cuma: MAKEDONYA (ÜSKÜP  KALKANDELEN/TETOVA-GOSTİVAR - OHRİD)

Sabah otelimizde kahvaltı. Sonrası Üsküp’ü gezmeye başlıyoruz. Panoramik Üsküp turumuza Üsküp Kalesi’nden başlıyoruz. Kalenin hemen yanından Vardar Nehrini ve Üsküp’ün mahelelerini tepeden görüyoruz. Ardından Türk Çarşısı içindeki Osmanlı mimarisindeki sokaklardan yürüyerek, Mustafa Paşa Cami, Arasta Cami, Kurşunlu Han, Sulu Han, Çifte Hamam, Kapan Han ve Davutpaşa Hamamını görüyoruz. Üsküp’ün Sembolü olan Osmanlı döneminde yapılmış olan Taş Köprü üzerinden Vardar Nehrini geçerek Yeni Üsküp bölgesine geçiyoruz. Üsküp 2014 Projesi adı ile Üsküp’ün çehresini değiştiren ve değiştirecek eserleri görüyoruz. Bu eserlerin en başında yapımı Eylül 2011’de tamamlanmış Büyük İskender Heykeli bulunmaktadır. Ardından II.Filip Heykeli, Arkeoloji Müzesi, Zafer Takı, Çar Samuel Heykeli ve 1.Justinyanus Heykeli bu proje dahilinde göreceğimiz diğer eserlerdir. Yürüyüş turumuza dünyaca tanınmış ünlü yardımsever Rahibe Teresa adına yapılan anı evi ile devam ediyor ve Eski Tren İstasyonunda turumuzu tamamlıyoruz. Alışveriş ve yemek için verilecek serbest zaman ardından.Kalkandere Şehrine geliyoruz.Burada Kanuni Sultan Süleyman’ın Vezirlerinden Sersem Ali Paşa’nın yaptırttıgı Bektaşi Alevi Dergahını gezip  öğlen sonrası Yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculuk sonunda Ohri’ye varış ardından yapacağımız kısa bir yürüyüş ile Ohri Camii, Ohri Çarşısı, Safranbolu evlerini andıran mimarisi ile Eski Osmanlı Evleri, Aya Sofya Kilisesi ve balkanların en büyük ve en popüler göllerinden biri olan Ohri gölü görülecek yerler arasındadır. Ohri Kalesini panoramik olarak otobüsten görüyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda bayanlar, dünyaca ünlü Ohrid İncisi satın alma imkanı bulabilirler. Tur sonrasında otelimize hareket KONAKLAMA OHRİD

 

 

2017 Cumartesi: MAKEDONYA (OHRİD-MANASTIR/BİTOLA – YUNANİSTAN (SELANIK)

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Resne Şehrini de gezerek serbest zaman. Bitola’ya geliyoruz Yapacağımız tur esnasında önce Bitola şehrinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu askeri okul İdadi’yi ve Atatürk müzesini ziyaret ediyoruz. Bitola çarşısında yürüyüş yapıp Yeni Cami, Türk Çarşısı, (Elveda Rumeli dizisindeki tarihi sokaklar), Kapalı Çarşı, İshak Paşa Cami ve Saat Kulesini görüyoruz. Serbest zaman sonrası Yunanistan Selanık’e hareket ve akşam saatlerinde Selanık’e ulaşıyoruz. Selanık Kordon,Beyaz Kule ,Selanık Kalesı Venizelos ve Aristotles Meydanı gezilerimizi yapıp otelimize yerleşiyoruz. KONAKLAMA SELANİK

 

2017 Pazar:  SELANİK–KAVALA–İSKEÇE– GÜMÜLCİNE – DEDEAĞAÇ - İSTANBUL 

Sabah Otelimizde kahvaltı sonrası saat 9.00 da Atatürk’ün evini ziyaret ettikden sonra 2 saatlik yolculuk sonrası  Kavala’ya geliyoruz. Kavala Limanı ,Pargalı İbrahim Paşa’nın yaptırttığı ve günümüzde Kilise Olarak Kullanılan Dört Köşe Cami ,Kanuni Sultan Süleyman Zamanında yapılan tarihi Kavala Su Kemerleri , Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın Yaptırtmış olduğu İmarethane Evi ve Heykeli’ni gördükten sonra Limanda restaurantta ekstra verecek olduğumuz yemek molasından sonra Nea Karvali Kasabasında ki Kurabiye alış verişimizi yapıp,İskeçe,Gümülcine Şehirlerinin içerisinden geçerek Yunanistan Kipi Sınır Kapısı’na geliyoruz.Pasaport gümrük işelemleri ve free shops alış verişlerimizden sonra İpsala Türk Kapısındaki Pasaport Gümrük İşlemlerimizinde yapılmasından sonra İpsala Keşan Tekirdağ yolunu izleyerek misafirleirmizi almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu sonlandırıyoruz.

 

DEPAR YERLERİ & SAATLERİ 

20.00 Kadıköy Metro çıkışı (Beşiktaş İskelesi) Işıklar Önü

20.45 Zincirlikuyu Avantgarden Oteli Önü

21.15 Bakırköy Ömür Alış veriş Merkezi önünden                            

 

2018
 

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

Otobüs ile ulaşım

4  Yıldızlı Otellerde oda + Kahvaltı Konaklama

Tüm tur boyunca rehberlik hizmeti

Otobüs içi  ikramlar

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yunanistan Schengen vize ücreti ve takibi 120 Euro

Yurtdışı çıkış harcı 15 TL (zorunlu) (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)

Öğlen ve Akşam yemeği

Kişisel Harcamalarınız.

Zorunlu Türsab sigortası 15 € (65 yaş üzeri misafirlerimizden 25 € sigorta prim farkı alınacaktır.)

 

Not: Yeşil pasaportu olan yolcularımız vizeden muaftır.

LÜTFEN TURA ÇIKMADAN ÖNCE YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCINIZI BANKAYA YATIRARAK DEKONTU PASAPORTUNUZ İLE BİRLİKTE  YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.

VİZESİ ACENTAMIZ TARAFINDAN ALINAN MÜŞTERİLERİN TUR İPTALİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. 

 

DETAYLAR

Turun Euro fiyatı ..... Euro dur.Döviz kurlarında farklılık olması durumunda tur fiyatına yansıtılacaktır

Tura tek kişi katılacak müşterilerimiz  ..... Euro oda farkı ödemesi gerekmektedir.

3-12 yaş çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalmak koşuluyla geçerlidir.

Kişilerin pasaport temdit sürelerinin en az 6 ay olması gerekmektedir. Pasaportunda Kıbrıs Girişi olanlar Yunanistan’a giriş yapamazlar.

Yeşil Pasaportlulara Vize alınmasına gerek yoktur.TC Pasaportu ise Yurt Dışı çıkış Harcı ödeme zorunluluğu vardır.

İngiltere Vizesi olanlar YUNANİSTAN ‘a giriş için Vize almak  zorundadır

Rezervasyon iptal ve değişikliklerinin en az 25 gün kala yaptırılmalıdır, iptal edilmeyenrezervasyonlarda hak kullanılmış olur.

Yurt Dışı Otel Konaklamalarında Müşteri Tura çıkmadan önce ,Pasaport ,oda durumu ve Tüm bilgileri otele bildirildiği için Rezervasyon iptal ve değişikliklerinin en az 25 gün kala Müşteri tarafından Acenta aranarak yaptırmalıdır,Aksi Takdirde İptal söz konusu değildir.

İptal koşulları ise İPARA sisteminden yapılmış olan ödemeler 7 ila 10 iş günü içerisinde k.kartınıza para iadesi gerçekleşir. 

Yeterli doluluk sağlanamadığı tarihlerde acente, en geç 3 gün önce bildirmek kaydıyla Diğer turlarımıza kayıt yapma hakkına sahiptir.

Otobüste koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Koltuklar rezervasyon sırasına göre  otomatik ayarlanmaktadır.

Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.

Tur içeriği aynı kalmak şartıyla Rehber programda zamansal değişiklikler yapma hakkına sahip olup, olası değişiklikler; gerekli durumlarda siz misafirlerimizin daha rahat bir tur geçirmenizi sağlamak amacıyla değiştirilebilir.

Bütün fiyatlara KDV dahildir.

Acenta Otellerin yoğunluk durumuna göre aynı standartlarda konaklamayı başka bir otelle değiştirme hakkına sahiptir!.

Firma Bilgileri
 
Firma Adı : Ces Travel Agency
Telefon : 0216 405 19 20 pbx
Web Site : www.cestravel.com.tr
Mail : info@cestravel.com.tr / cestravel@hotmail.com
Adres : Triad Park Evleri.Atatürk mah.Uysal cad.Yüce sok No:1 C3 Blok K:- 1A Sancaktepe-İstanbul
haritayı göster
Copyright © 2010 Ces Travel Agency Tüm hakları saklıdır. Bu sayfayı ziyaret ettiğinizde Kullanım ve Satış Koşulları'nı okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.
Ana Sayfa | Hakkımızda | Gizlilik ve Güvenlik | Satış Sözleşmesi | Üye Sözleşmesi | Sss | İletişim   Web Tasarım:Vizly.Com