Ces Travel Agency  
 
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim | Giriş | Üye Ol
ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ & BATUM TURU
Fiyat : 1.200TL
Değeri İndirim Kazanç
1.200TL %0 0TL
Bu fırsatın süresi dolmuştur!
 
Fırsatı
27.02.2018 Tarihinden İtibaren
0 Kişi Satın Aldı
Fırsatı Paylaş
TUR PROGRAMI
TUR TARİHLERİ
DETAYLAR

LÜTFEN ALIM YAPMADAN ÖNCE ACENTAMIZA MÜSAYİTLİK SORMANIZ RİCA OLUNUR.

 

ADIM ADIM DOĞU KARADENİZ YAYLALARI VE BATUM TURU

 

AMASYA - MUMYA MÜZESİ - BEYAZID KÜLLYİESİ - YALI BOYU EVLERİ - SAAT KULESİ - ŞEHZADELER GEZİ YOLU - HAZERANLAR KONAĞI - FERHAT İLE ŞİRİN MÜZESİ - KRAL KAYA MEZARLARI - TOKAT - TAŞHAN - ŞEBİNKARAHİSAR - TAMZARA - KÜMBET YAYLASI - JEEP SAFARİ - KUZUALAN ŞELALESİ - MAVİ GÖL - DOĞANKENT BARAJI - KÜRTÜN 

Muhteşem doğası, insanın ruhunu dinlendiren yeşilin alabildiğine koyuluğu, batısından doğusuna kültür ve doğa harikası Karadeniz’e hayran kalacaksınız.

MAVİ GÖL – KUZUALAN ŞELALESİ  – KÜMBET YAYLASI 

8 GECE 9 GÜN (7 Gece Otel Konaklaması)

 

1.GÜN CUMA : GECE YOLCULUĞU: Araç Hareket Noktaları ve Saatleri;

23.59 Bakırköy Ömür Plaza

00.30 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü

01.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

01.15 Kartal Köprüsü Altı 

01.30 Çayırova Mc Donalds Önü

02.15 İzmit Halk Evi Karşısı Otobüs Durağı

03.00 Sakarya Berceste Tesisleri

06.30 Ankara Armada karşısı Söğütözü Ulusoy Tesisleri Önü

07.30 Kırıkkale’den Turumuza katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından Sungurlu Çorum  üzerinden Amasya’ya hareket ediyoruz.

 

2. GÜN CUMARTESİ :AMASYA – MUMYA MÜZESİ – AMASYA ARKEOLOJİ MÜZESİ - BEYAZİD KÜLLİYESİ - YALI BOYU EVLERİ - SAAT KULESİ - ŞEHZADELER GEZİ YOLU – HAZERANLAR KONAĞI – FERHAT İLE ŞİRİN – KRAL KAYA MEZARLARI – TOKAT – ATATÜRK EVİ – TOKAT MÜZESİ - TAŞHAN

Siz değerli misafirlerimizle buluşmamızın ardından ilk olarak Osmanlılar döneminde şehzadeler şehri olarak bilinen Amasya ile turumuza başlıyoruz. Amasya’daki gezimize Amasya ve çevresinde bulunan yirmi bini aşkın eserin sergilendiği Amasya Arkeoloji Müzesi ve Mumya Müzesi ile başlıyoruz. Müzede Hititlerden Romalılara, Selçukludan, Osmanlıya kadar birçok medeniyete ait eser sergilenmektedir. Müze gezimizin ardından Amasya’nın yöresel menülerinden oluşan öğle yemeğimizi alıyoruz. Bayezid Külliyesi, Yalı Boyu Evleri, Şehzadeler Gezi Yolu, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı gezileri sonrasında Yeşilırmak Vadisi kıyısında yer alan görüntüsüyle ve hikâyesi ile büyüleyen Kral Kaya Mezarlarının panoramik olarak görüyoruz. Amasya’daki son gezimiz sevdaları tarihe mal olmuş Ferhat ile Şirin efsanesine konu olan su kanallarını panaromik olarak gördükten sonra Amasya’dan ayrılıyoruz. Sonrasında Tokat’a doğru yola çıkıyoruz. Atatürk Evi , Tokat Müzesi ve Taşhan’ı gördükten sonra Tokat’taki gezimizi tamamlayıp akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı : Yol güzergahı üzerinde serbest olarak alınacaktır. (EXTRA)

Öğle Yemeği : Amasya Lalehan Restaurant (EXTRA)

Akşam Yemeği : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Grand Alin Otel Turhal , Grand Alin Otel Tokat , Çavuşoğlu Tower Otel Tokat

Güzergah : İstanbul-Ankara (450 KM ) , Ankara – Amasya (330 KM), Amasya – Tokat ( 137 KM )

 

3. GÜN PAZAR : ŞEBİNKARAHİSAR – ATATÜRK EVİ – ŞEBİNKARAHİSAR KALESİ – TAMZARA – KÜMBET YAYLASI – JEEP SAFARİ - KUZUALAN ŞELALESİ – MAVİ GÖL–DOĞANKENT BARAJI – KÜRTÜN BARAJI - KARACA MAĞARASI ( EKSTRA )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Canik Dağlarının en yüksek tepelerinden birinde bulunan bol kıvrımlı akarsuları ile ünlü 1500 metre rakımlı Perşembe yaylasına çıkıyoruz ve hiçbir yapılaşmanın bulunmadığı pürüzsüz güzellikte yemyeşil tepeler, tepe eteğinde daracık alanda kilometrelerce uzanan menderesleri görüyoruz. Buradaki molamızın ardından geçerek ‘’Doğu Karahisar’’ olarak bilinen Şebinkarahisar'ın tarihi Tamzara mahallesine ulaşıyoruz. Osmanlı Döneminde Ermeni, Rum ve Türklerin birlikte yaşadığı bir köy olan Tamzara'da tarihi mahalleri ve yörenin ünlü dokuma ürünlerini gördükten sonra Atatürk'ün 1924 yılındaki ziyareti sırasında konakladığı geleneksel Şebinkarahisar evlerinden olan Atatürk Evi Müzesi'ni geziyoruz. Şahin yuvasını andıran görünümüyle Şebinkarahisar Kalesini panaromik olarak gördükten sonra Karadeniz'i Anadolu’ya bağlayan 2200 metre rakıma sahip Eğribel Geçidinden geçerek 1700 Metre rakıma sahip bölgenin eşsiz yaylalarından birisi olan Karadeniz’in Alpleri varsayılan, güzelliğini sisleri içerisinde saklayan Kümbet Yaylasına çıkıyoruz. Burada yöresel lezzetlerden biri olan çam sakızlı sütlacı tadıyoruz (Ekstra).  Kümbet Yaylası gezimizi tamamladıktan sonra Kuzualan Tabiat Parkı ziyaretimizi yapıyoruz. Ardından doğal sodadan oluşan , yeşil ve mavi tonlarıyla görenleri kendine hayran bırakan Mavi Göl’ü ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından Doğankent Barajı ve Kürtün Barajı’nı da ziyaret ettikten sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği : Şebinkarahisar Beyazsaray Restaurant

Akşam Yemeği : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Zigana Gümüşkayak Yaylakent Otel , Limini Gölü Tabiat Parkı vb.

Güzergah :  Tokat – Şebinkarahisar ( 204 KM ) , Şebinkarahisar – Kümbet Yaylası ( 50 KM ) , Kümbet Yaylası – Kuzualan Şelalesi ( 28 KM ) , Kuzualan Şelalesi – Zigana ( 179 KM )

a-) Ekstra Tur ( Jeep Safari ) :  Bu programda 2 ayrı güzergah bulunmaktadır. İlk güzergahımız ; Kümbet Merkezden hareket ile orman yolundan 1 saat sürecek bir doğa gezisi yapıyoruz. Bir diğer güzergahımız ; eski oba evlerinin bulunduğu Aymaç Gezisini yapıyoruz. ( 40 TL )
b-) Ekstra Tur Karaca Mağarası : Gümüşhane sınırları içerisinde bulunan Türkiye’deki Damlataş Mağaralarının en iyi örneği olan toplam uzunluğu 256 metre olan Karaca Mağarası'nı ziyaret ediyoruz. ( 40 TL ) ( Giriş Ücretleri Dahil )

 

4. GÜN PAZARTESİ : LİMİNİ GÖLÜ – HAMSİKÖY – HAMSİKÖY SÜTLACI – SÜMELA MANASTIRI – AYDER YAYLASI – GELİNTÜLÜ ŞELALESİ – MUCİTİN YERİ – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ilk olarak Limini Gölü Tabiat Parkını görüyoruz.Sonrasında yolumuz üzerindeki Hamsiköy sütlacını (ekstra)  tattıktan panaromik olarak Hamsiköy’ü görüp fotoğraf molası verdikten sonra Maçka ilçesinde bulunan Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz. Sümela Manastırı fotoğraf molamızın ardından (Sümela Manastırı  22.09.2015 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından tadilata alındığından dolayı ziyarete kapalıdır. Turumuz esnasında panaromik olarak görülecektir. ) Sümela Manastırı gezimizi tamamladıktan sonra Fırtına Vadisi’ne doğru hareket ediyoruz. Fırtına vadisine varıp öğlen yemeğimizi aldıktan sonra  sizler için 2 tur alternatifimiz yer almaktadır. (Turlarımıza katılmayacak olan misafirlerimiz için Çamlıhemşin'de serbest zaman verilecektir.) Bu programlarımızın ardından  yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. 2010 yılında Berlin Uluslararası Film Festivali'nde ülkemize “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “Bal” filminin çekimlerinin gerçekleştiği 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'na gelmeden önce, Timisvat Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi, Horon Düzü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. 
1.Alternatif: Zilkale ve Palovit Şelalesi Gezisi; Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan Zil kale ve Ortan Köyü gezisi kişi başı 35 TL (Ekstra) Çamlıhemşin’den bizleri alan minibüslerle “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şen yuva köyünü görerek, tarihi Hemşin konaklarını fotoğraflayabileceğiniz Ortan köyüne gidiyoruz. Burada vereceğimiz kısa mola sonrasında fırtına vadisi üzerinde yükselen ŞAMATA TUR farkıyla Zil Kale’ye geçiyoruz. Tıpkı bir kartal yuvasını andıran kale fethedilmesi zor bir bölgede inşa edilmiştir.

2.Alternatif: Fırtına Deresinde Rafting; yaklaşık 1,5 saat süren Uzman eğitmenlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hafif bir parkurda Rafting kişi başı 75 TL’dir. (Ekstra)

3.Alternatif:  Karadeniz’in yükselen trendi ZİPLİNE;  Fırtına vadisi üzerinde yaklaşık 10 metre yükseklikte 50 metre uzunluğunda ağaçtan ağaca bağlanan çelik halatlar ile ip aktivitesi yapılabiliyor.(GİDİŞ BEDAVA DÖNÜŞ 15 TL :) )  

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Pınar Alabalık Tesisler ( Ekstra )

Akşam Yemeği : Otelde set menü veya açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Elif Otel , Ardeşen Pınar Otel , Rize 3* ve 4* Oteller  vb 

Güzergah :  Zigana – Sümela Manastırı ( 67 KM ) , Sümela Manastırı – Ayder Yaylası ( 188 KM ) , Ayder Yaylası – Rize ( 75 KM )
 

5. GÜN SALI : BORÇKA – KARAGÖL –SARP SINIR KAPISI - BATUM - GONİO KÖPRÜSÜ – AVRUPA MEYDANI – MEDEA HEYKELİ – PİAZZA MEYDANI – ASTRONOMİK SAAT – ALFABE KULESİ – ORTA CAMİİ – ALİ VE NİNO HEYKELİ – SAAT KULESİ – VAFTİZ HEYKELİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Hopa’ya doğru yola çıkıyoruz. Ülkemizi Gürcistan'a bağlayan sınır kapısından Çoruh Nehri'nin Karadeniz'e dökülen yerine konumlandırılmış Batum'a giriş yapıyoruz. Sınırdan geçiş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Batum’da ilk olarak küçük bir sahil kasabasında olan Gonio kalesini panoramik görüyoruz. Burada Ahalsopeli ve Adlia’yı birbirine bağlayan taş köprüyü Gonio Köprüsü’nün altından Çoruh Nehri’nin suları akarken, bizler kısa bir fotoğraf molası ardından Avrupa Meydanında göğe yükselen Kafkasların mitolojik yüzünü gösteren Medea Heykeli’ni görüp, sonrasında Piazza Meydanı’na gidiyoruz, Batum’un en güzel yerlerinden biri olan meydan Avrupa şehirlerinin meydanlarını anımsatıyor. Havayı saran taze kahve kokusu ile hoş bir atmosfer sunan meydanda verdiğimiz serbest zamanın ardından Tiyatro Meydanı’nda, Altın renkli Poseidon Heykeli’ni görüp fotoğraf molası veriyoruz. Tiyatro Binasını, Meryem Ana Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Dünyadaki 14 yazı sisteminden biri olan Gürcü Alfabesini görebileceğimiz Alfabe Kulesi ve aşkları filmlere ve kitaplara konu olan Ali ve Nino Heykeli’ni görüp alışveriş için serbest zaman veriyoruz Serbest zamanın ardından konaklama için otelimize geçiyoruz. 
Alternatif Borçka Karagöl Turu (35 TL);:Artvin Hopa ilçesini geçerek Çoruh nehrini takip ederek, toplam iki buçuk saatlik bir yolculuktan sonra Borçka ilçe merkezine varıyoruz. Buradan küçük araçlar ile Borçka ilçe merkezine 27 km mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yy başlarında bugünkü Klakur (Aralık) Yaylasının yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonuncunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl'e ulaşıyoruz. Karagöl’e etrafındaki ormanlarla yürüyüş ve Fotoğraf molası sonrası Borçka'ya otobüsümüze geri dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği : Batum Pierre Batumi Restaurant ( Ekstra )

Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Hopa Terzioğlu Otel , Hopa Heyamo Otel, Ardeşen Pınar Otel vb.

Güzergah : Ayder - Batum - Hopa  (230 KM) 
 

6. GÜN ÇARŞAMBA : RİZE – RİZE BEZİ ATÖLYESİ – UZUNGÖL –KARASTER YAYLASI (EKSTRA)- SÜRMENE BIÇAK – MEMİŞAĞA KONAĞI – LEZZET DİYARI – ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA MÜZESİ - GİRESUN

Sabah otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından  Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize bezleri yapımını canlı olarak göreceğimiz ve alışveriş yapabileceğimiz  TEKPA RİZE BEZİ atölyesine gidiyoruz. Rize bezinin en büyük özelliği vücuttaki teri çekip vücudun serin olmasını ve nemsiz kalmasını sağlamasıdır. Rize bezi alışverişimizin ardından Of –Çaykara –Taşkıran güzergâhından Uzun Göl’e ulaşıyoruz. Uzungöl'de yolun her iki tarafını kaplayan yeşile doyacağınız asma köprüleri sakin akan gölün verdiği huzur ile  burada yaklaşık olarak 1 saatlik bir molamız olacak. Uzungöl gezisinin ardından Sürmene ilçesinde bulunan 1800’lü yıllarda yapılmış olan kale ev görünümüyle ve tarihi dokusu bozulmamış Memişağa Konağını ziyaret ediyoruz.Dileyen misafirlerimiz burada yöreye özgü bal alışverişi yapabilirler. Yol güzergahımız üzerinde Sürmene Bıçak Sarayını MEHMET KUMBASAR tarafından yapılan el yapımı bıçakları gördükten sonra  meşhur Trabzon ekmeğini almak için VAKFIKEBİR’de kısa bir alışveriş molası veriyoruz, Karadeniz'in Müthiş lezzetlerini yanınızda götürebilmek için tamamı yörede yaşayanlar tarafından üretilen, gerçek Tereyağ ve Peynir’in bin bir çeşidinin  alışverişi yapabileceğimiz LEZZET DİYARInda alışverişimizi yapıyoruz. Ardından Trabzon’daki gezimize ilk olarak Komenes Ailesi tarafından yapılan Ayasofya Kilisesi ile başlıyoruz. Sonrasında Atatürk’ün Trabzon’a ilk geldiğinde Soğuk Su semtinde gezerken görüp beğendiği konağı Trabzon Özel İdaresince ATATÜRK’e hediye edilen ve Trabzon’a 3. ve son kez geldiğinde konakladığı Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz.  Gezilerimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.

Ekstra Lustra ve Karester Yayla Turu (35,00 TL); Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Yayla Evlerinden bir tanesine konuk oluyor çaylarımızı içiyoruz. Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz. 


Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğlen Yemeği : Kardelen Kuru Fasulye (EKSTRA) 

Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Giresun Amazon Otel , Giresun Hüseyin Otel , Giresun Avcı Otel vb.

Güzergah : Hopa - Rize - Giresun (299 KM)

 

7. GÜN PERŞEMBE : GİRESUN ADASI ( EKSTRA ) – TİREBOLU42 ÇAY FABRİKASI – ORDU – BOZTEPE - SAMSUN - BANDIRMA VAPURU - ONUR ANITI - GAZİ MÜZESİ - İLK ADIM ANITI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Giresun Adası Tekne Turuna (EKSTRA) katılan misafirlerimizin dönüşüyle birlikte  ilk olarak  TİREBOLU 42 ÇAY FABRİKASI & RESTAURANT’ a doğru hareket ediyoruz. Burada çayın kalite ve tat olarak en üst noktası olan 42 çay tarafından yapılan tesiste otantik bir mimari içinde 42 çay fabrikasın da çay ile ilgili tüm bilgiyi de görerek alabilirsiniz. Çardaklarda 42 no’lu çayın lezzetine varabilirsiniz. Sonrasında bir tarafında Ordu manzarası bir tarafında uçsuz bucaksız Karadeniz sahillerinin manzarasına sahip, bir tarafında da yemyeşil tepelere hâkim ziyaret edenleri büyüleyen 485 Metre yükseklikteki Ordu Boztepe’ye çıkıp fotoğraf ve kahve molası veriyoruz. Ardından Amazonlar Kenti Samsun'daki gezimize başlıyoruz. İlk olarak Mustafa Kemal ATATÜRK'ün milli mücadeleyi başlatmak için 19 Mayıs 1919 'da 18 arkadaşıyla birlikte Samsun'a geldikleri vapur olan Bandırma Vapuru'nu ziyaret ediyoruz. Samsun Belediye Park'ında Samsun'un simgesi haline gelmiş, Mustafa Kemal ATATÜRK'ün şehre ilk çıktığı noktaya dikilen Avusturalyalı Heykeltraş Heinrich Krippel tarafından yapılan Atatürk Onur Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Samsun'a geldiğin de kaldığı otel Mantıka Palace 1940 yılında restore edilerek müze haline dönüştürülmüş Gazi Müze'si ziyaret edip Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Samsun'daki gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz.
Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Terme Ulusoy Tesislerinde Samsun Pidesi ( Ekstra )  

Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Grand Alin Otel , Yafeya Otel

Güzergah :  Giresun – Ordu – Samsun (200 KM)

 

8. GÜN CUMA : HAMSİLOS KOYU – SİNOP – SİNOP CEZAEVİ – SİNOP KALESİ – AKLİMAN – KASTAMONU – ŞERİFE BACI ANITI – SAAT KULESİ – HÜKÜMET KONAĞI – KASTAMONU KALESİ – NASRULLAH CAMİİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından ülkemizin Cennet köşelerinden biri olan ve buzul aşınması sonucu oluşmuş ve Dünya'nın kendiliğinden oluşan tek koy özelliğini taşıyan Hamsilos Koyuna gidiyoruz. Buradaki gezimizin ardından Sinop'a doğru hareket ediyoruz. Sinop Türkiye'nin en kuzey noktasında olup hiç bir trafik lambasına sahip olmayan tarihi bir liman kenttir. Sinop gezimize Sinop Cezaevi ile başlıyoruz. Üç tarafı denizlerle çevrili bu kale yıllarca cezaevi olarak kullanılıp şuan da müze olarak kullanılıyor. Dizilere, şarkılara ve şiirlere konu olan bu tarihi cezaevi sonrasında UNESCO'nun Dünya Miraslar Listesine giren Sinop Kalesi'ne çıkıp şehri izliyoruz. Bu güzel seyrin ardından, Sinop`un simgesi haline gelmiş yarım asırlık ağaçla Sanatın buluştuğu adres olan AYHAN KOTRA’yı ziyaret ediyoruz. Ayhan Usta’ın Atölyesinde Gemi yapımı hakkında kısa bir anlatımın dinledikten sonra alışverişimizi tamamlayıp meşhur Sinop mantısı ile öğle yemeğimizi aldıktan sonra evliyalar şehir olarak da bilinen Kastamonu'ya varıyoruz. Kastamonu denizden 744 km yükseklikte Karaçomak Deresi vadisinde kurulu bir şehirdir. Antik çağ ve Türk - İslam dönemine ait birçok tarihi eser mevcuttur. Kastamonu şehir turumuza Kurtuluş savaşında İnebolu'dan Kastamonu'ya cephane taşıyan kahraman Türk kadınını temsil eden Şerife Bacı anıtı ile başlıyoruz. Ardından Türkiye'nin ilk Kent tarihi Müzesi 131 yıllık tarihi ile İstanbul’dan dönemin padişahı II. Abdülhamit tarafından sürgün olarak Kastamonu’ya gönderilen Saat kulesi gezisi ardından Kastamonu'nun en büyük ve en eski camisi olan Nasrullah Camii gezimizi yapıyoruz. Ardından akşam yemeği ve konaklama için at çiftlikleri ile ünlü Daday’da bulunan otelimize hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Sinop Örnek Mantı (EKSTRA)

Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Konaklama : Umur Otel, Kayı Otel  vb oteller

Güzergah : Samsun – Sinop Kastamonu (340 KM)

 

9. GÜN CUMARTESİ : SAFRANBOLU – YÖRÜK KÖYÜ – SİPAHİOĞLU KONAĞI – ÇAMAŞIRHANE – HIDIRLIK TEPESİ – CİNCİ HAN – SAAT KULESİ – HÜKÜMET KONAĞI – AMASRA – BAKACAK TEPESİ – AMASRA MÜZESİ - İSTANBUL

Turumuzun son gününde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Safranbolu'ya hareket ediyoruz. Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu'ya vardıktan sonra ilk gezi noktamız olan Yörük Köyü'ne ulaşıyoruz. Daha sonrasında eski bir Bektaşi köyü olan Yörük Köyü ve köyün ortak yaşamını yansıtan orada yaşayan meşhur Filiz Abla anlatımıyla eğlenceli Çamaşırhane gezisinın ardından Yörük Köyü gezimizi tamamlıyoruz . Ardından Sipahioğlu Konağı’nın harem ve selamlık bölümlerini geziyoruz. Köy kahvesindeki molayı takiben panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı'nın ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevkii'ni Hıdırlık Tepesi'nden fotoğraflıyoruz. Ardından bölgenin enfes lezzetlerinin tadına bakmak ve lokumun yapım aşalarının anlatılacağı İmren Lokumlarını ziyaret ediyoruz. Ardından  Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola” (Dünya’nın Gözü)diye adlandırılan Amasra’ya varıyoruz. Amasra’da Çeşmi-i cihan Restaurant’da meşhur balık eşliğinde öğlen  yemeğimizi  aldıktan sonra (EKSTRA) Amasra’da  İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı ana karaya bağlayan Kemere Köprüsü, ve Çekiciler Çarşısı'nı görüp Ardından kentten ayrılıyor ve turumuza katılan misafirlerimizle bir başka organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Amasra Çeşm-i Cihan Restaurant (EKSTRA)

Akşam Yemeği : Yol üzerinde serbest olarak alınacaktır. (EKSTRA)

Konaklama : Dönüş günüdür, konaklama yapılmayacaktır.

Güzergah : Kastamonu – Safranbolu - Amasra – İstanbul (680 KM)

 

Acentamız zaman içinde turların doluluk durumuna göre, Bu turu bazı Firmalarla ortak çalışma olarak yapmaktadır.

RAMAZAN BAYRAMI HAZİRAN TEMMUZ AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI
1200 TL 1200 TL 1200 TL 1200 TL 1200 TL
15.06-23.06 22-30 06-14 3-11 17.08-25.08
  29-07.07 13-21 10-18  
    20-28    
    27-04.08    

 

İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura çıkış gününden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor.

Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 35 TL’dir.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI:

Acentemiz tarafından tüm misafirlerimize ücretsiz olarak yapılan sigorta kapsamı detayları ; Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

BATUM GİRİŞİ HAKKINDA:Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanları veya pasaportları ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (Ehliyet, Evlilik Cüzdanı vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir, Muvafakatnamenin hem anne hem babadan onaylı olması gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT : NÜFUS CÜZDANLARININ SOĞUK DAMGASININ GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE BELLİ OLMASI VE NÜFUS CÜZDANININ KESİNLİKLE YIPRANMAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKTİRDE BATUM 'A GEÇİŞ YAPILMAZ. BEBEK DAHİ OLSA NÜFUS KAĞITLARININ FOTOĞRAFLI OLMASI GEREKMEKTEDİR. YENİ KİMLİK KARTINA BAŞVURAN MİSAFİRLERİMİZİN ESKİ KİMLİKLERİ İPTAL OLDUĞU İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR BU YÜZDEN YENİ ÇİPLİ KİMLİKLERİ GELENE KADAR BATUM'A GEÇİŞ YAPAMAMAKTADIRLAR.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

7 Gece Yarım Pansiyon Konaklama, 
Otellerde 7 Sabah Kahvaltısı
Otellerde 7 Akşam Yemeği
Batum Turu
Tüm Çevre gezileri 
Profesyonel rehberlik hizmetleri 
Araç İçi ikramları
1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası
Lüks Araçlar İle Ulaşım

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

İlk gün Sabah Kahvaltısı
Öğlen Yemekleri
Tüm Yemeklerde alınan içecekler
Yurt Dışı çıkış harcı (16 TL)
Eksta belirtilen tüm organizasyonlar
Tüm özel harcamalar 
Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Gürcü Gecesi (40 LARİ )

 

ÖNEMLİ BİLGİ

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Turlarımızda her gün iki sıra atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür.İptal koşulları ise İPARA sisteminden yapılmış olan ödemeler 7 ila 10 iş günü içerisinde k.kartınıza para iadesi gerçekleşir.Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 

TEK KONAKLAMAK İSTEYEN MÜŞTERİDEN ODA FARKI ALINIR:  330 TL

2-6 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ: 550 TL

7-12 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ: 900 TL 

T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

 

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı yanınıza almayı unutmayınız.

 

KULLANILACAK ARAÇLAR:

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk  MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner

31 kişiye kadar lüks  Otokar SultanMaxi

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

18 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlar kullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA 

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR 

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı

OTOKAR DORUK

38+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, SesSistemi, 15 Lcd Tv

OTOKAR SULTAN MAXİ

31+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi

 

Ces Travel Agency A Grubu Bakanlık Onaylı Seyehat Acentasıdır. Belge no: 859

Firma Bilgileri
 
Firma Adı : Ces Travel Agency
Telefon : 0216 405 19 20 pbx
Web Site : www.cestravel.com.tr
Mail : info@cestravel.com.tr / cestravel@hotmail.com
Adres : Triad Park Evleri. Atatürk mah. Uysal cad. Yüce Sok. No:1 C3 Blok D: -1A Sancaktepe/İstanbul
haritayı göster
Copyright © 2010 Ces Travel Agency Tüm hakları saklıdır. Bu sayfayı ziyaret ettiğinizde Kullanım ve Satış Koşulları'nı okumuş ve kabul etmiş sayılırsınız.
Ana Sayfa | Hakkımızda | Gizlilik ve Güvenlik | Satış Sözleşmesi | Üye Sözleşmesi | Sss | İletişim   Web Tasarım:Vizly.Com